Bio

Dobra Cobra, autor nieco surrealistycznych opowiadań - a także romantycznie pierwszoklasowych audiobooków, do których interpretacji są zapraszani najlepsi polscy lektorzy – przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości wiele mówiące motto:

"Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym."


Różnorodny humor (od swojskiego począwszy – na abstrakcyjnym kończąc), dynamiczna fabuła, zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalne zakończenia – to cechy charakterystyczne dzieł Autora Opowieści Dziwnej Treści. Które w głębszej warstwie znaczeniowej poruszają także istotne dla współczesnego czytelnika problemy społeczno-obyczajowe.

Należy wiedzieć, że DoCo jest zdecydowanym piewcą potoczystości, nie stroniąc w twórczości od wulgaryzmów i nieobyczajności. Czyli dokładnie tego, co spotykamy na co dzień i od święta.

Jest także gorącym promotorem wywalenia z naszego języka tych wszystkich podwójnych liter: ż – rz, h – ch, u – ó! Są nam one absolutnie niepotrzebne, a na dodatek utrudniają komunikację pisaną, zmieniając życie uczniów oraz dorosłych w istny koszmar.